تعمیر پمپ شوفاژ

تعمیر پمپ شوفاژ و واسطه و الکترو موتور انواع پمپ شوفاژ تکفاز و سه فاز ایرانی و خارجی  
تعمیر واسطه پمپ شوفاژ ، رفع آبریزش و تراشکاری واسطه پمپ شوفاژ ، تعویض کوپلینگ واسطه پمپ شوفاژ ، تعمیر شفت و تابگیری شفت واسطه پمپ سیرکوله شوفاژ، تعمیر مکانیکال سیل واسطه پمپ برگشت آبگرم مصرفی ، سرویس واسطه پمپ موتورخانه ، تعویض پروانه پمپ شوفاژ ، استفاده از قطعات اصلی در تعمیرات پمپ شوفاژ .
تعمیر واسطه پمپ شوفاژی بل اند گاست ، تعمیر پمپ ارس، تعمیر پمپ تهران ، تعمیر واسطه پمپ آزاد البرز، تعمیر پمپ شوفاژ گرانفوس ، تعمیر پمپ داب ، تعمیر پمپ ویلو ، تعمیر پمپ شینجه ، تعمیر پمپ لئو ، تعمیر بلبرینگ پمپ شوفاژ، تعویض بلبرینگ پمپ شوفاژ ، تعویض فیبر وفنر پمپ شوفاژ

با یکسال ضمانت کتبی ، با مدیریت کارشناس ارشد انرژی دارای گواهینامه از سازمان فنی و حرفه ای ایران در خصوص تعمیر تجهیزات حرارتی و برودتی و سالها سابقه در امر اجرا و تعمیر و نگهداری تاسیسات صنعتی و ساختمانی
سرویس پمپ شوفاژ
سرویس پمپ شوفاژ – پمپ شوفاژ دستگاهی است که وظیفه آن به گردش در آوردن سریع آب در سیستم لوله‌کشی شوفاژ ساختمان و مدار منبع دوجداره و کوئلی است. که این سیستم لوله‌کشی ساختمان شامل :رادیاتورهای شوفاژ ،حوله خشک‌کن‌ها حمام و دستشویی ،فن کوئل‌های زمینی و سقفی هواساز و تمام مبدل‌های سرمایشی و غیره است.
انواع پمپ شوفاژ موتورخانه (سیرکولاتور)
پمپ‌های سیرکولاتور به دو دسته تقسیم می‌شوند:
پمپ‌های خطی
پمپ‌های زمینی
پمپ‌های خطی به پمپ‌هایی هستند که روی خط لوله‌کشی بوسیله فلانچ مخصوص و پیچ و مهره تعبیه شده است.
پمپ‌های زمینی، پمپ‌هایی هستند که در ساختمان‌ها و مدارهای طولانی با سایز بالا و قدرت و ظرفیت بالایی هستند و از وزن و حجم بالایی دارند که قابلیت نصب و کارکرد روی خطوط لوله موتورخانه‌ها را ندارند و بایستی روی زمین یا سکوی مخصوص تعبیه شوند. که تشکل  شده‌اند  از الکتروموتور + کوپلینگ و بخش مهم و اصلی پمپ که روی یک شاسی فلزی و با یک فرایند حساس نصب، و تعبیه می‌شوند.
خصوصیات و ویژگی‌های پمپ شوفاژ
در ادامه این مقاله قصدداریم برای آشنایی شما عزیزان به تعدای از ویژگی‌های پمپ‌های شوفاژ اشاره کنیم:
اصطلاک کم و طول عمر بالا
امکان تعویض قطعات
کلیه قطعات و لوازم یدکی آن در بازار موجود است
نصب و تعمیر آسان برای سرویسکاران
پایین بودن مصرف برق پائین به دلیل کم بودن توان الکتریکی
کم‌صدا بودن
در انواع سایز و ظرفیت
در انواع مختلف تک‌فاز و سه‌فاز
تعداد بالای تولیدکنندگان ایرانی پمپ شوفاژ
دارای سنسور حرارتی بوده برای جلوگیری سوختن الکتروموتور
امکان نصب در سیستم ‌هایی با دمایی بالا
قابلیت تحمل فشار کاری تا ۱۰بار
فاکتورهای مهم در انتخاب پمپ
در زمان خرید پمپ شوفاژ موتورخانه باید به نکات زیر توجه کرد:
ارتفاع ساختمان
تعداد طبقات بالاتر از محل نصب پمپ
متراژ ساختمان
فاصله بین محل نصب پمپ تا محل نصب مبدل‌ها ، رادیاتورها ،فن کوئل‌ها و…
سایز و اندازه لوله‌های رفت و برگشت سرمایشی و گرمایشی
نوع لوله‌ها و جنس لوله‌های سرمایشی و گرمایشی

نکات مهم در نصب و استفاده از پمپ شوفاژ موتورخانه
 در صورتی که در موتورخانه از منبع کوئلی برای تولید آب گرم بکار گرفته شده است باید از یک پمپ سیرکولاتور مجزا برای منبع استفاده شود.
برای مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای و پوسته لوله از یک پمپ سیرکولاتور استفاده شود.
یکی از ویژگی‌های خاص در این پمپ سیرکولاتور می‌توان به این مورد اشاره کردکه نیاز به روغن‌کاری ندارد.
برای پمپ سیرکوله نصب یک شیر بای‌پاس برای فصل تابستان لازم است .
مکان تعبیه پمپ باید پایین‌تر از سیستم لوله‌کشی باشد و آب بر روی پمپ سوار باشد به دلیل این که پمپ‎‌های سیرکوله مکش منفی ندارد.
در مسیر ورودی پمپ یک صافی برنجی برای جلوگیری از ورود موادزائد غیر از آب باید نصب شود.
تعبیه یک شیر یک‌طرفه برای جلوگیری از بازگشت آب به پمپ باید نصب گردد.
برای جلوگیری از انتقال لرزه به الکتروموتور باید از لرزه‌گیر لاستیکی در بالا و پایین پمپ ها نصب شود.
لازم است که در مسیر ورورد و خروج پمپ برای زمان سرویس و تعمیر پمپ شیرفلکه‌های کشویی نصب شود.
با نصب ترموستات جداری می‌توان باعث کاهش اصطحکاک و طول عمر پمپ شد.
در ساختمان‌های بزرگ با قدرت و ظرفیت برابر نصب یک پمپ به صورت زاپاس لازم می‌باشد .
عیب‌یابی پمپ شوفاژ موتورخانه
سرویس پمپ شوفاژ – برای عیب‌یابی و تشخیص درست مشکل موجود در موتورخانه بهترین کار این است که از یک سرویسکار موتورخانه و شوفاژ کمک بخواهید بدلیل این که تشخیص درست ایراد در موتورخانه نیاز به دانش و تجربه کافی دارد و افراد نابلد می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری از جمله انفجار و آتش سوزی و تخریب قطعات موجود در موتورخانه را به همراه داشته باشد.
در ادامه به تعدادی از مشکلاتی که در موتورخانه و پمپ‌های موتورخانه بروز می‌کند اشاره می‌کنیم که تشخیص درست این موارد باید توسط یک کارشناس خبره صورت گیرد.
تغییر جهت چرخش پمپ شوفاژ
کاهش ارتفاع آب‌دهی
گرفتگی صافی موجود در لوله‌کشی
طولانی بودن لوله مکش
پایین بودن فشار شبکه از ارتفاع آب پمپ زیادتر است.
اشکال درکوپلینگ‌ها بدلیل نصب نادرست اتصال انبساط
لرزش وارده از لوله‌ها به دهانه پمپ زیاد بوده ( عیب یابی و تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه)
تراز بودن کوپلینگ بررسی شود
ارتعاش و صدای پمپ اگر از نوع زمینی باشد
گیر کردن مواد زائد در پروانه
​​​​​​​
تاب برداشتن محورو اشکال در یاتاقان
نشتی بیش از حد محفظه آب‌بندی و مناسب نبودن برای این کار
نادرست قرار گرفتن محفظه آب‌بند که جلوی ورود آب را می‌گیرد
فاصله بین شفت و محفظه آب‌بندی زیاد است
کم شدن باد یا سوراخ شدن منبع فشار و تیوب که عامل خاموش روشن شدن دائم پمپ می‌شود.
این موارد نکاتی هستند که در زمان تعمیر موورخانه و شوفاژ و سرویس پمپ باید مورد توجه قرار بگیرد( تنظیم ترموستات دیگ و پمپ موتورخانه )
تعمیر پمپ شوفاژ خانه شما و بررسی آن ضروری شده است؟ برای تعمیر کافی است از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وب سایت با « سام شوفاژ » تماس بگیرید. همکاران ما در « سام شوفاژ » بلافاصله در محل حضور یافته و اقدامات لازم جهت بررسی، عیب‌یابی و تعمیر پمپ شوفاژ خانه را انجام می‌دهند. در طول این بررسی قطعات شوفاژ بررسی شده و دیگر ایرادات احتمالی نیز برطرف می‌شوند.
 توصیه ما به شما توجه به سرویس‌های دوره‌ای شوفاژ جهت بهبود عملکرد و افزایش کارایی آن است. در سرویس‌های دوره‌ای، ایرادات احتمالی برطرف می‌شوند تا شوفاژ بهترین عملکرد را داشته باشد.
سایر خدمات ارائه شده توسط « سام شوفاژ» عبارتند از :
عیب یابی و رفع اشکالات شوفاژ خانه، لوله‌کشی و تاسیسات، سرویس، تنظیم و تعمیر مشعل گازی و تعویض قطعات، نصب، تعمیر و تعویض دیگ شوفاژ، تعمیر و تعویض پره دیگ و بویلر موتورخانه، نصب، تعمیر و سرویس پمپ سیرکولاسیون و برگشت آب موتورخانه، نصب، جوشکاری و تعویض منبع دوجداره و منبع کویل دار موتورخانه، نصب، تعمیر و تعویض مبدل حرارتی و جایگذاری بجای منبع، شستشو و رسوب زدایی منبع کویل دار و مبدل حرارتی، جوشکاری و تعمیرات کلکتور و لوله کشی موتورخانه، لوله کشی و نصب رادیاتور شوفاژ و پکیج دیواری و… .
اعزام تکنسین تعمیر پمپ شوفاژ خانه
برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر پمپ شوفاژ خانه کافی است از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وب سایت با کارشناسان سام شوفاژ  تماس بگیرید. بلافاصله پس از این تماس، همکاران ما با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم جهت اعزام تکنسین تعمیر پمپ شوفاژ خانه را انجام می‌دهند.
تکنسین تعمیر با حضور در محل، عملکرد شوفاژ را بررسی کرده و اقدامات لازم جهت تعمیر را بر روی آن انجام می‌دهد. قطعات پمپ سیرکولاسیون از سه قسمت اصلی شامل الکتروموتور، واسطه یا رابط و کلگی ( هوزینگ یا حلزونی ) تشکیل شده‌اند که جهت تعمیر پمپ شوفاژ خانه تمامی آنها عیب یابی و در صورت نیاز تعویض می‌شوند.
شایان ذکر است خدمات ارائه شده توسط همکاران ما در « سام شوفاژ » مشمول گارانتی و ضمانت معتبر است تا در صورت نیاز مجددا با « سام شوفاژ » تماس بگیرید و سرویس‌های دستگاه خود را بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای مجددا دریافت نمایید.
بیشتر بخوانید :
نصب و تعمیر سیستم های گرمایشی
پمپ شوفاژ خانه چیست؟
پمپ شوفاژ خانه دستگاهی است که کار گردش سریع آب در داخل سیستم لوله کشی شوفاژ ساختمان و مدار منابع دوجداره و کوئل دار را انجام می‌دهد.
سیستم لوله کشی ساختمان شامل رادیاتورها، حوله خشک‌کن‌ها، فن کوئل‌های زمینی و سقفی هواسازها و کلیه مبدل های سرمایشی و سرمایشی است.
 پمپ‌ها به طور کلی به دو نمونه خطی و پمپ‌های زمینی تقسیم می‌شوند.
پمپ‌های خطی به پمپ‌هایی گفته می‌شود که محل نصب آنها روی خط لوله کشی و توسط فلنج مخصوص و پیچ و مهره است.
پمپ‌های زمینی از قدرت و ظرفیت بالاتری برخوردار هستند و بیشتر در ساختمان‌ها یا مدارهای طولانی استفاده می‌شوند. این پمپ ها متشکل از الکتروموتور، کوپلینگ و قسمت اصلی پمپ هستند و روی یک شاسی فلزی نصب و کوبله می‌شوند. پمپ های زمینی معمولا بزرگ هستند و همین موضوع سبب شده تا امکان نصب آنها روی خطوط لوله‌های موتورخانه وجود نداشته باشد. پمپ های زمینی باید روی زمین یا سکوی مخصوص ( فونداسیون جداگانه ) نصب شوند.
 در صورت نیاز به خدمات نصب و تعمیر پمپ شوفاژ خانه می‌توانید با کارشناسان ما در « سام شوفاژ » تماس بگیرید.
ویژگی‌های یک پمپ شوفاژ خانه خوب و مناسب
اگر قصد خرید یک پمپ شوفاژ خانه جدید را دارید بهتر است به برخی فاکتورهای مهم در رابطه با این دستگاه دقت کنید. توجه به این فاکتورها کمک می‌کند تا شما خرید بهتری داشته باشید و دیرتر به سرویس‌های تعمیر پمپ شوفاژ خانه نیاز پیدا کنید.
 برای انتخاب و خرید پمپ شوفاژ خانه بهتر است به موارد زیر دقت کنید.
ارتفاع ساختمان و تعداد طبقات بالاتر از محل نصب پمپ چقدر است.
متراژ ساختمانی که می‌خواهید پمپ را برای آن خریداری کنید چقدر است.
مسافت بین محل نصب پمپ تا محل نصب مبدل ها نظیر رادیاتور، فن کوئل، هواساز و… است.
مورد دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد سایز لوله های رفت و برگشت سرمایش و گرمایش و نیز نوع و جنس لوله های سرمایش و گرمایش است.
توجه به این نکات می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید پمپ شوفاژ داشته باشد.
در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با همکاران ما در « سام شوفاژ » در واحد تعمیر پمپ شوفاژ خانه تماس بگیرید.
خدمات نمایندگی تعمیرات پمپ شوفاژ خانه
تعویض کوبلینگ پمپ موتور خانه
یکی از خدماتی که توسط مراکز تعمیر پمپ شوفاژ خانه ارائه می شود، تعویض کوبلینگ پمپ است. کوبلینگ پمپ یکی از قطعات مهم در پمپ بوده که وظیفه دارد موتور و شفت پمپ را محور کند. کوبلینگ در پمپ های سانتریفیوژ و پمپ کلوز شفت و الکتروموتور کاربرد دارد.
در صورتی که کوبلینگ باکیفیت و درستی انتخاب نشود، امکان دارد الکتروموتور دچار خرابی شود. از این رو با بروز ایراد در کوبلینگ پمپ، باید آن را نزد متخصصان تعمیرات پمپ شوفاژ خانه برده تا آن را با دقت عیب یابی کرده و مشکل قطعه را تشخیص دهند. سپس برای تعویض کوبلینگ پمپ اقدام کنند.
تعمیر کاسه نمد پمپ
کاسه نمد که به نام سیل مکانیکی نیز شناخته می شود، قطعه ای مهم در ساختمان پمپ آب بوده که از وارد شدن آب به بخش داخلی موتور پمپ جلوگیری می کند. کاسه نمد بین شفت و موتور پمپ تعبیه شده و با نگه داشتن آب در بخش پشتی پروانه، بدون ایجاد کاهش در فشار آب، از وارد شدن آن به شفت پمپ ممانعت می کند.
در صورتی که کاسه نمد پمپ دچار ایراد شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود، باید از متخصصان تعمیر پمپ شوفاژ خانه درخواست کمک کنید. تعمیرکاران با توجه به اینکه با تمام قطعات پمپ آشنایی به خوبی آشنایی دارند، می توانند در کمترین زمان مشکل آن را تشخیص داده و برای رفع آن اقدام کنند.
تعمیر الکترو موتور
یکی از خدماتی که در مراکز تعمیر پمپ شوفاژ خانه ارائه می شود، تعمیر الکترو موتور است. با توجه به اینکه الکترو موتور وسیله ای الکتریکی است، هر کس قادر به عیب یابی و تعمیر آن نیست. ممکن است در یک نگاه رفع عیب الکترو موتور ساده به نظر برسد.
اما باید اشاره کنیم که این قطعه بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباه در روند عیب یابی و تعمیر می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد. تعمیرکاران با تخصص و مهارتی که در عیب یابی و تشخیص ایراد الکترو موتور دارند، می توانند ایرادات آن را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت رفع کنند.